Ik voel dat de druk de afgelopen weken verder is toegenomen op verschillende lagen, of eigenlijk op alle thema’s waar je jezelf nog niet volledig toestaat te leven. Waar je jezelf nog aanpast, nog niet helemaal je authentieke pad volgt, je grenzen niet helder bewaakt of nog controle probeert te houden. Dat kan al snel als te veel ervaren worden.
Er wordt nu gevraagd om meer naar binnen te keren en te voelen waar je jezelf nog steeds aanpast aan anderen, vanuit overtuigingen die je nog met je meedraagt. En daar op een oprechte, eerlijke maar ook liefdevolle manier naar te durven kijken. Waar te nemen, alsof je langzaam door lagen heen zakt die je ooit als waarheid bent gaan zien.
Naast deze druk zowel innerlijk als collectief zijn er ook met regelmaat steeds meer hoogfrequente energieën en downloads die je systeem binnenstromen. Alsof er meer wordt aangeraakt dan je direct kunt plaatsen. Daarnaast zijn er verschuivingen en bewegingen in moeder aarde en de atmosfeer, omdat er in onszelf ook iets fundamenteels aan het verschuiven is in bewustzijn, individueel en collectief. Dit alles maakt dat je lichaam en zenuwstelsel hard werken om opnieuw balans te vinden en te integreren wat zich aandient. De afgelopen dagen was dat extra voelbaar: intense vermoeidheid, een verlangen om je terug te trekken, om alleen nog maar te slapen.
Uiteindelijk brengt dit alles je steeds dichter bij de kern van wie je bent. Door te voelen wat je allemaal bent gaan dragen maar ook wat eigenlijk niet van jou is, ontstaat er ruimte. Ruimte om weer dichter bij jezelf te komen, waardoor je meer innerlijke rust ervaart om steeds meer te landen in jezelf, jezelf als anker en veilige bedding te ervaren.
Steeds meer oude structuren, vooral die gebaseerd zijn op externe autoriteit, controle en zekerheid, verliezen hun grip en kracht. Ze worden doorzien en vallen langzaam weg. Je wordt steeds meer teruggebracht naar jezelf: je innerlijk kompas, je intuïtie, innerlijke kracht, liefde en eigen waarheid.
Dit kan intens zijn, omdat het vraagt om los te laten hoe je jezelf tot nu toe hebt gevormd en ervaren. Soms betekent dit dat je andere keuzes maakt dan je gewend bent, soms zelfs 180 graden anders. Maar het wordt ook steeds duidelijker voelbaar wanneer iets niet meer klopt, niet meer resoneert en wordt het makkelijker om hier uit te stappen en soms heb je simpelweg geen andere keuze meer.
Tegelijkertijd ontstaan er ook nieuwe openingen, ontmoetingen, inzichten en ervaringen die meer resoneren met wie je werkelijk bent, naarmate je jezelf steeds meer toestaat te leven vanuit je eigen waarde, eigen wijsheid en waarheid. Meer vanuit hartverbinding met jezelf en anderen en steeds minder vanuit programmeringen.
Wat ook voelbaarder is, is dat er steeds meer behoefte is aan oprechte verbinding. En dat begint bij jezelf. Door eerlijk naar jezelf te kijken en te voelen of je jezelf volledig toestaat om te mogen zijn wie je bent. Gedrag, overtuigingen en een bepaald zelfbeeld zijn vaak aangeleerd en overgenomen van anderen. Maar jij bent uiteindelijk degene die dit in stand houdt en ook degene die op elk moment de keuze heeft om te voelen hoe jij jezelf en dus het leven wilt ervaren.
Dit jaar is echt een collectief transformatiejaar, waar iedereen op zijn of haar eigen wijze en tempo doorheen gaat, maar jezelf of iets nog wegstoppen of uitstellen zoals vroeger kan niet meer. Het is een mooie maar ook intense periode maar zal je wel brengen naar ervaringen die je nog niet eerder hebt ervaren maar vooral naar thuis, thuis in jezelf.
Elke nieuwe stap die je zet opent weer iets nieuws in jezelf. En brengt je steeds dichter bij een leven dat niet al bedacht en gekaderd is, maar open bloeit en geleefd wordt vanuit wie jij in essentie bent.
Durf opnieuw te kiezen voor jezelf, hoe spannend dat soms ook voelt. Misschien voel je nog twijfel. De vraag is alleen: laat je die twijfel voor je kiezen, of kies jij zelf……..
In verbinding
, Ursula
Allemaal volledig herkenbaar, veel vermoeidheid maar ook meer ruimte waar kunnen nemen.
Zo treffend. Dank voor deze bevestiging en aanmoediging in mijn proces en dat van anderen
Dank voor je reactie ❤️
ik dacht dat ik precies goed ben zoals ik ben, maar steeds weer een taak! Dit voelt als een taakstraf. want als ik weiger zijn de rapen gaar en moet het opnieuw of breek ik weer ribben. Totaal niets vrijblijvends aan.
Dank voor je reactie. Ik begrijp wat je bedoelt. Een transformatieproces kan soms voelen alsof er steeds weer iets “moet” of alsof er een nieuwe taak op je wacht. Terwijl je precies goed bent zoals je bent.
Wat zich nu aandient, kan situaties zichtbaar maken waarin we onszelf misschien nog wat tekortdoen of oude pijn met ons meedragen. Niet omdat er iets mis is met ons, maar omdat het leven ons soms laat zien waar we onszelf nog niet helemaal hebben omarmd of waar iets in ons nog aandacht vraagt.
Wat er nu collectief gaande is, gaat in mijn beleving niet over moeten of jezelf verbeteren, maar over met meer zachtheid, mildheid en liefde naar jezelf kunnen kijken. Vanuit die zachtheid kun je jezelf op een andere manier gaan zien en ervaren, waardoor je steeds meer thuiskomt in jezelf ❤️
Men is nooit te oud om te voelen en los te laten om bij je eigen kern te komen.
Oude patronen loslaten doen zoals je een sinaasappel schilt langzaam maar zeker.
Dank voor je reactie lieve Edith ❤️
prima weergave wat er in mij gebeurdger
Dank voor je reactie en resonantie ❤️
Oehhh zó herkenbaar..die vermoeidheid, de dingen en onrust die er spelen in en om mij heen.
Dankjewel lieve Ursula voor deze update, ik er -en herken veel ervan. Ik sta steeds meer stil om te voelen en door-voelen wat zich allemaal aandient
Liefs 💞🤗🕉️
Dank voor je reactie 💞